“Latvijas skolas soma”

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” norise Valles vidusskolā

Programma „Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, kuras mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura īstenošanas gaitā skolēniem klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

2018./ 2019.mācību gadā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Valles vidusskolā notika dažādas aktivitātes. 1.semestrī skolēni mācību ekskursijās apmeklēja Latvijas valsts galvaspilsētu Rīgu, Kr. Barona muzeju un Latvijas Dabas muzeju, piedalījās muzejpedagoģiskajās programmās. 30.novembrī apmeklēja vīru kopas “Vilki” koncertlekciju “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” skolā.

2.semestrī skolēni piedalījās izglītojošas muzikālās nodarbībās un radošās meistarklasēs.

11.aprīlī 1.-5.klases skolēni apmeklēja izglītojoši muzikālu nodarbību “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē”, kurā mūziķe un folkloriste Ilga Reizniece un SIA “Upe tuviem un tāliem” vadītāja Iveta Mielava iepazīstināja ar latviešu tautas instrumentiem. Izspēlējot 23 tautas mūzikas instrumentus un improvizējot konkrētus apstākļus, caur melodiju un skaņām tika vizualizētas dažādas dabas norišu un sadzīves ainas.

9.maijā 1.-9.klases skolēni apmeklēja meistarklasi “Iepazīsti stikla mākslu”, kurā tika sniegta Latvijas jauno stikla mākslinieču Annas Varnasas, Evitas Valdmanes un Kitijas Almanes darbu prezentācija. Skolēni tika iepazīstināti ar stikla mākslinieka darba specifiku, tehniku un darba metodi. Radošajā darbnīcā skolēniem tika dota iespēja pašiem griezt stiklu, veidot kompozīciju, radot nelielu darbu – stikla dekoru. Meistarklasē tika radīta izpratne par stikla mākslas darba tapšanas procesu no idejas līdz realizācijai.

Sintija Kreimane,

Valles vidusskolas skolotāja