Projekts “Uzņēmējdarbība Zemgalē”

Uzņēmējdarbība Zemgalē

29.martā Valles vidusskolas 7.-9.klases skolēni ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 8.3.5.0/15/I/001 ietvaros apmeklēja vienu no vadošajām tipogrāfijām Latvijā un Ziemeļeiropā Jelgavas tipogrāfiju, kas ražo augstas kvalitātes grāmatas cietajā un mīkstajā sējumā. Tā ir pilna cikla tipogrāfija, kas piedāvā pasūtītājam plašu poligrāfijas pakalpojumu spektru, sākot ar dizaina izstrādi un drukājamas produkcijas maketēšanu un beidzot ar gatavās produkcijas pēcapstrādi.
Skolēni klātienē iepazina dažādas poligrāfijas jomas pamatprofesijas – iespieddarbu noformējuma speciālistu, kas strādā kā maketētājs; datorgrafiķis, grafikas dizaineris, vizuālās reklāmas speciālists, repro speciālists; Ofseta iespiedēju, kas ir flekso iespiedējs, sietspiedējs, tampondrukas iekārtas operators, digitālās drukas iekārtas operators; iespieddarbu apstrādes speciālistu – grāmatsējējs, grāmatu labotājs, dažādu apstrādes iekārtu operatori; poligrāfijas ražošanas tehniķis, kas strādājot ražošanā un turpinot izglītību, var kļūt par tehnologu, projektu vadītāju, klientu konsultantu, ražošanas plānotāju, maiņas vadītāju utt., mācoties ārzemēs – par inženieri-tehnologu. Skolēni praktiskā nodarbībā iepazina drukas darbu izgatavošanas tehnoloģiskos ciklus – pirmsdruku, druku un pēcdruku un to, kādus darbus veic katrā no tiem.

Noslēgumā skolēni apmeklēja SIA “Karameļu darbnīca”, kurā noskaidroja kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas uzņēmējam. Praktiskā nodarbībā iepazina darba vidi, profesiju specifiku, izglītības un karjeras attīstības iespējas. Skolēniem tika dota iespēja klātienē izmēģināt saldumu ražotāja darbu, pagatavot karameles.
Radošās nodarbības noslēgumā skolēni secināja, ka profesija nav tik viegla, kā sākumā šķita, jo karameļu gatavošanā ir vajadzīgs gan spēks, gan iztēle un oriģinālas idejas.

«Pats grūtākais ir nebaidīties un neatkāpties no savām iecerēm, un tas attiecināms uz pilnīgi visu. Jo vairāk sāc domāt, jo lielākas ir bailes,» atzina darbnīcas pārstāve, norādot, ka «Karameļu darbnīcas» stūrakmeņi ir kvalitatīvs un garšīgs produkts, laba uzņēmuma reputācija, spēcīgs zīmols un kvalitatīva attieksme gan pret saviem darbiniekiem, gan klientiem.

 

Sintija Kreimane,

pedagogs karjeras konsultants