Skolas jaunumi

Dzeja un mūzika

Patiecoties programmas “Skolas soma” radošajiem piedāvājumiem Valles pamatskolas 5.-9.klašu skolēniem bija iespēja pavadīt brīnišķīgu stundu dzejas un mūzikas pasaulē.

10.septembrī, Dzejas dienu priekšvakarā, skolēni tikās ar māksliniekiem Miku Abaroniņu un Artu Abaroniņu koncertlekcijā “Dzeja un mūzika”, kuras laikā bija iespēja satikties ar latviešu dižākajiem dzejniekiem, viņu darbiem gan dzejā gan mūzikā. Koncertlekcijā skolēni iepazinās ar Aleksandru Čaku, Raini, Imantu Ziedoni, Aspaziju, Vizmu Belševicu, Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti. Kāds atsauca atmiņā jau zināmas lietas par šiem dižgariem, kādam šī bija iespēja uzzināt ko jaunu.

Koncertlekcijas laikā izskanēja arī Jāņa Lūsēna, Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula, Kaspara Dimitera un citu komponistu mūzika, kurā viņi ietērpuši skaistākos dzejoļus. Tāpat bija arī iespēja virtuāli viesoties dzejnieku muzejos un sarunāties ar muzeju speciālistiem.

Šī bija lieliska iespēja apjaust, cik cieši viss apkārt notiekošais ir saistīts ar mūsu ikdienas dzīvi un norisēm tajā. Iespēja sajust, ka dzejolis nav tikai garlaicīgs uzdevums literatūras grāmatā, bet gan dzīves gudrība, mūzikas skaņas, galu galā mūsu ikdiena, izklaide un atpūta.

Pēc lekcijas skolēni vienbalsīgi atzina, ka bija interesanti un aizraujoši, un kāda skolēna vērtējums dzejas valodai – “nu kā var tik precīzi un skaisti izdomāt un pateikt” – ir apliecinājums tam, ka mērķis ir sasniegts.

 

Valles pamatskolas  latviešu  valodas un literatūras skolotāja Daina Kundziņa

 

________________________________________________________

Izglītības procesa īstenošana 2021. /2022. mācību gadā klātienē drošā skolā

 Šeit var iepazīties ar to, kā organizēts tiks mācību process šajā mācību gadā mūsu izglītības iestādē.

————————————————————————————————–

Kā pareizi lietot sejas maskas. Izlasi lūdzu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labie darbi planētai pie Eko skolas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valles pamatskolas eko sastāvs 2020.21.m.g.