Kā mēs sargājam Latviju?

Kā mēs sargājam Latviju?

  1. novembrī Valles vidusskolā viesojās  Aizsardzības ministrijas un  Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji ar lekciju „Kā mēs sargājam Latviju?”

Lekcijas mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību. Lekcijas laikā 7.-9.klases skolēni  varēja uzzināt par Latvijas aizsardzības spējām un to stiprināšanu, par Aizsardzības ministrijas un NBS organizētajām militārajām mācībām „Namejs 2018”, kā arī par drošības situāciju pasaulē un Latvijā, un aizsardzības nozares aktualitātēm. Jauniešiem bija  iespēja tikties ar Aizsardzības Ministrijas Aizsardzības spēju attīstības projektu nodaļas vecāko referenti un NBS Gaisa spēku Aviācijas bāzes „Lielvārde” virsseržantu, kuri iepazīstināja skolēnus ar valsts aizsardzības un drošības stiprināšanas pasākumiem, veicinot jauniešu izpratni par Latvijas aizsardzību, iedzīvotāju lomu, tiesībām un pienākumiem tās nodrošināšanā. Interesenti varēja uzzināt par iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē un uzsākt profesionālo dienestu. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā ar Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvjiem, izrādot interesi par karjeras iespējām.

Lekcijas noslēgumā Valles vidusskola saņēma dāvanu no Aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa – grāmatu “Latvijas valsts stāsts. 20.-21.gadsimts”, kas iepazīstina ar Latvijas vēsturi vairāk kā 100 gadu garumā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paldies Aizsardzības ministrijas un Nacionālo Bruņoto spēku pārstāvjiem par interesanto lekciju un vērtīgo dāvanu!

 

Sintija Kreimne

Valles vidusskolas bibliotekāre